Yhteystiedot

TURUN SEUDUN URHEILUAKATEMIA
Kaarinankatu 3
20500 Turku

Toiminnanjohtaja 
Mika Korpela, 050 432 3592, mika.korpela@turku.fi

Kehitysjohtaja      
Janne Salmi, 040 652 7490, janne.j.salmi@turku.fi

Valmennuspäällikkö
Jani Heino, 040 969 6317, jani.heino@turku.fi

Perusasteen koordinaattori   
Pertti Sahlberg, 040 149 0572, pertti.sahlberg@turku.fi

Urheiluyläkoulutoiminnan kehittäjä
Patrik Pakkala, 040 481 2752, patrik.pakkala@turku.fi

Tiedotus ja viestintä
Erika Rautiainen, erika.rautiainen@turku.fi

 
 
LAJIVALMENNUS

Jääkiekko

Timo Hirvonen (NOV), 040 514 9819, timo.hirvonen@turku.fi

Koripallo
Jussi Räikkä (NOV), 040 515 9685, jussi.raikka@koripalloliitto.fi
Kimmo Vyyryläinen, 040 707 9559, kimmo.vyyrylainen@turku.fi

Salibandy
Atte Juuti (NOV), 040 050 9909, atte.juuti@turku.fi

Yleisurheilu
Jarno Koivunen (NOV), 040 070 7394, jarno.koivunen@turku.fi
Jani Ratia, 040 300 4262
Tuomas Laaksonen, 041 503 7024

Suunnistus
Jari Sipilä (NOV), 040 593 7016, jari.sipila@suunnistusliitto.fi
Otto Loukkalahti, otto.loukkalahti@gmail.com

Taekwondo
Jarkko Mäkinen (NOV), 050 442 8839, jarkkomail@gmail.com

Kilpasoutu
Ilona Hiltunen (NOV), 040 015 7040, ilona. hiltunen@smsl.fi

Kivääriammunta
Pirjo Peltola (NOV), 040 591 5809, pirjo.peltola@ampumaurheiluliitto.fi

Karate
Kai Keinänen (NOV), 050 301 7255, kai.keinanen@karateliitto.fi

Lentopallo / tytöt
Juha Lönnqvist, 040 511 5671, juhalonn70@gmail.com

Käsipallo
Aku Kuusisto, 044 518 0299, aku.kuusisto95@gmail.com

Jalkapallo / tytöt
Leo Tommila, leo.tommila@palloliitto.fi

Ominaisuusvalmennus
Jani Heino, 040 969 6317, jani.heino@turku.fi
Mika Luoto, 050 321 2473, mika.luoto@turku.fi
Sami Aalto, 040 577 0400, sami.aalto@turku.fi
Kalle Koskimäki, 050 535 5856, kalle@kk-valmennus.fi
Maria Valtanen, 040 070 3431, maria.valtanen@turku.fi
Katriina Toivonen, 045 127 8284, katriina.o.toivonen@turku.fi
Ari Alonen, 040 5877 466, ari.alonen@gmail.com
Linda Kettunen, 044 037 8555, linda-maria.kettunen@turku.fi

 

OPPILAITOKSET

Turun yliopisto
Opiskelija- ja hakijapalveluiden päällikkö Mari Kähkönen, 040 142 7452, 029 450 4300, mari.kahkonen@utu.fi

Åbo Akademi
Ledande koordinator Jan Kraufvelin, 02 215 4961, jan.kraufvelin@abo.fi

Turun Ammattikorkeakoulu
​Markkinoiti urheilijalle -linjavastaava Jaakko Haltia, 044 907 4966, jaakko.haltia@turkuamk.fi

Kerttulin lukio
Valmennusvastaava Mika Korpela, 050 432 3592, mika.korpela@turku.fi

Turun ammatti-instituutti
Valmennusvastaava Mika Korpela, 050 432 3592, mika.korpela@turku.fi

Katedralskolan I Åbo
Rehtori Marianne Pärnänen, 040 171 3889, katedralskolan@turku.fi

Puropellon koulu
Rehtori Mervi Viipuri, 044 907 2348, mervi.viipuri@turku.fi

Luostarivuoren yläkoulu
Rehtori Henri Littunen, 040 186 1144, henri.littunen@turku.fi

Vasaramäen koulu
Rehtori Sari Grönroos, 050 432 3636, sari.gronroos@turku.fi

S:t Olofsskolan
Rehtori Christer Karlsson, 050 432 3662, christer.karlsson@turku.fi

Vaisaaren koulu, Raisio
Rehtori Janne Ahlqvist, 0400 445 616, janne.ahlqvist@raisio.fi

Piispanlähteen koulu, Kaarina
Rehtori Tiina Tuominen, 050 373 2570

Suopellon koulu, Naantali
Rehtori Kai Vuorinen, 050 597 3270, kai.vuorinen@naantali.fi