Yhteystiedot

TURUN SEUDUN URHEILUAKATEMIA
Kaarinankatu 3
20500 Turku

Toiminnanjohtaja 
Mika Korpela, 050 432 3592, mika.korpela@edu.turku.fi

Urheiluyläkoulutoiminnan kehittäjäPatrik Pakkala, 040 481 2752, patrik.pakkala@edu.turku.fi 

Asiantuntijatoiminnan vastaava
Päivi Granholm, paivi.granholm@edu.turku.fi

Fyysisen valmennuksen vastaava 
Jani Heino, 040 969 6317, jani.heino@edu.turku.fi

Tehoryhmävalmennuksen vastaavaLauri Paalasmaa, 050 330 4822, lauri.paalasmaa@edu.turku.fi

Perusasteen koordinaattori   
Pertti Sahlberg, 040 149 0572, pertti.sahlberg@edu.turku.fi

Tiedotus ja viestintä
Erika Rautiainen, erika.rautiainen@edu.turku.fi

 
 

LAJIVALMENNUS

Jääkiekko

Timo Hirvonen (NOV), 040 514 9819, timo.hirvonen@edu.turku.fi
Terhi Mertanen (jääkiekko/tytöt) terhi.mertanen@tps.fi

Koripallo
Kimmo Vyyryläinen, 040 707 9559, kimmo.vyyrylainen@edu.turku.fi

Salibandy
Atte Juuti (NOV), 040 050 9909, atte.juuti@edu.turku.fi

Yleisurheilu
Jarno Koivunen (NOV), 040 070 7394, jarno.koivunen@edu.turku.fi
Tuomas Laaksonen, 041 503 7024

Suunnistus
Jari Sipilä (NOV), 040 593 7016, jari.sipila@suunnistusliitto.fi
Otto Loukkalahti, otto.loukkalahti@gmail.com

Taekwondo
Jarkko Mäkinen (NOV), 050 442 8839, jarkkomail@gmail.com

Karate
Kai Keinänen (NOV), 050 301 7255, kai.keinanen@karateliitto.fi

Lentopallo / tytöt
Juha Lönnqvist, 040 511 5671, juhalonn70@gmail.com

Käsipallo
Aku Kuusisto, 044 518 0299, aku.kuusisto95@gmail.com

Triahtlon
Mika Luoto, 050 321 2473, mika.luoto@edu.turku.fi

Jalkapallo / tytöt
Petteri Joensuu, petteri.joensuu@palloliitto.fi

Paraurheilu 
Janne Keränen, keranen.janne@gmail.com
 

OMINAISUUSVALMENNUS

Jani Heino, 040 969 6317, jani.heino@edu.turku.fi
Sami Aalto, 040 577 0400, sami.aalto@edu.turku.fi
Kalle Koskimäki, 050 535 5856, kalle@kk-valmennus.fi

Testaus
Maria Valtanen, 040 070 3431, maria.valtanen@edu.turku.fi

Fysioterapia
Linda Kettunen, 044 037 8555, linda-maria.kettunen@edu.turku.fi
Jani Lehtonen, jani.1.lehtonen@edu.turku.fi

 

OPPILAITOKSET

Turun yliopisto
Opiskelija- ja hakijapalveluiden päällikkö Mari Kähkönen, 040 142 7452, 029 450 4300, mari.kahkonen@utu.fi

Åbo Akademi
Ledande koordinator Jan Kraufvelin, 02 215 4961, jan.kraufvelin@abo.fi

Turun Ammattikorkeakoulu
​Opinto-ohjaaja Mikko Siitonen, 050 598 5437, mikko.siitonen@turkuamk.fi

Kerttulin lukio
Valmennusvastaava Mika Korpela, 050 432 3592, mika.korpela@edu.turku.fi

Turun ammatti-instituutti
Valmennusvastaava Juha Lönnqvist, 040 511 5671, juha.lonnqvist@edu.turku.fi

Katedralskolan I Åbo
Rehtori Marianne Pärnänen, 040 171 3889, katedralskolan@edu.turku.fi

Puropellon koulu
Rehtori Mervi Viipuri, 044 907 2348, mervi.viipuri@edu.turku.fi

Luostarivuoren yläkoulu
Rehtori Henri Littunen, 040 186 1144, henri.littunen@edu.turku.fi

Vasaramäen koulu
Rehtori Sari Grönroos, 050 432 3636, sari.gronroos@edu.turku.fi

S:t Olofsskolan
Rehtori Christer Karlsson, 050 432 3662, christer.karlsson@edu.turku.fi

Vaisaaren koulu, Raisio
Rehtori Janne Ahlqvist, 0400 445 616, janne.ahlqvist@raisio.fi

Piispanlähteen koulu, Kaarina
Rehtori Tiina Tuominen, 050 373 2570

Suopellon koulu, Naantali
Rehtori Kai Vuorinen, 050 597 3270, kai.vuorinen@naantali.fi